• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Hayvanlar

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÜCRETSİZ HAYVAN BAKIMI

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Bünyesinde Kısırlaştırma, Tedavi, Enjeksiyon, Röntgen, Ultrasonografi, Aşılama, Mikroçip Uygulaması, Paraziter İlaç Uygulaması Gibi Çok Çeşitli Veterinerlik İşlemi Yapılıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi kapsamında sahipli ve sahipsiz kedi ve köpekleri ücretsiz aşılıyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nca gerçekleştirilen çalışma ile yılsonuna kadar sahipli ve sahipsiz kedi ve köpeklere kuduz aşısı yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Veteriner Şube Müdürü Abdullah Köse, “Kuduz Hastalığının Kontrolü Projesi” kapsamında Sağlık Daire Başkanlığı bünyesinde kısırlaştırma, tedavi, enjeksiyon, röntgen, ultrasonografi, aşılama, mikroçip uygulaması, paraziter ilaç uygulaması gibi çok çeşitli veterinerlik işlemi yapıldığını söyledi.

Abdullah Köse, veterinerlik hizmetlerinin Kurtuluş Parkı Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi ve Sincan Yatılı Hayvan Hastanesi’nin yanı sıra teknik donanımlı gezici hayvan kliniği araçlarıyla da hayvanların yaşam alanlarına gidilerek gerçekleştirildiğini anlattı.

Büyükşehir Belediyesi’nin proje kapsamında yürüttüğü çalışma dışında ilçe belediyeleri ile sivil toplum örgütleri adına getirilen hayvanların da tedavi ve bakımlarının yapıldığını hatırlatan Köse, yıl sonuna kadar mesai saati içerisinde, Kurtuluş Parkı Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi’ne getirilecek sahipli veya sahipsiz tüm evcil hayvanlara kuduz aşısının ücretsiz olarak yapılacağını söyledi.

Kampanyayla veya Kurtuluş Parkı içerisinde faaliyet gösteren Evcil Hayvanlar Sağlık Merkezi’nde verilen veterinerlik hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler, hafta içi 09.00-16.30 saatleri arasında 433 12 12 ve 433 64 64 numaralı telefonları arayabilirler.

Devamını oku...

Hayvanlar için Kemik Ankara

Soğuk havalarda hayvanlar beslenemezse donarak ölme riskleri daha da artar.

Hayvanlar için ucuza kemik alıp onları besleyebilirsiniz. 

Ak Piliç'de köpekleriniz, hayvanlarınız  için uygun fiyata kemik bulabilirsiniz.

İletişim: 

(0312) 397 76 10

Devamını oku...

OSMANİYE BELEDİYESİ SOKAK HAYVANLARI İÇİN BESLENME NOKTALARI OLUŞTURULDU

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BESLENME NOKTALARI OLUŞTURULDU

Osmaniye Belediyesi 4 Nisan Sokak Hayvanları günü nedeniyle sahipsiz sokak hayvanlarını korumak ve beslenme ihtiyaçlarını karşılamak için şehrin çeşitli noktalarına yemek ve su kapları yerleştirdi.

Hayvanların beslenme ihtiyaçlarının karşılanması için Belediye Başkanı Kadir Kara’nın talimatıyla Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şehrin muhtelif yerlerinde beslenme noktaları oluşturuldu.

Devamını oku...

Yaban Hayvanları için Köprüler

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, 3. Köprünün Bağlantı Yollarına Yaban Hayvanları İçin Ekolojik Köprü Şartı Getirdi…

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İstanbul’da inşaatı süren 3. köprüden etkilenebilecek yaban hayvanları için çalışma başlattı. 3. köprünün bağlantı yolları yapılırken yaban hayvanlarının geçişini sağlamak için ekolojik köprüler inşa edilecek.

Bağlantı Yollarına 6 Adet Ekolojik Köprü İnşa Edilecek

İstanbul 3. köprünün bağlantı yollarına yaban hayvanlarının geçişi ve türlerin devamlılığını sağlayabilmeleri maksadıyla inşa edilecek olan 6 adet köprü sayesinde yaban hayvanlarının yaşama alanları da korunmuş olacak.

Devamını oku...

f t m