• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Kitap-Dergi

Tekstil ve Giyim Kuşamın Kültürel Tarihi

 

Prof.Dr. Zeki Tez
DORUK YAYINLARI


Prof. Dr. Zeki Tez, insanlığın kültürel tarihinin dönemsel seyrini aydınlatmaya devam ediyor. Elinizdeki kitap, tekstil ve giyim kuşamın insanın yaşamındaki yerini, iş ve çalışma alanı olarak tarihsel gelişimini anlatmaktadır.

Tez, kumaş isimlerinin sözcükçesinden yola çıkıp, Eski Çağ, Orta Çağ, ve Sanayi devrimi süreçlerinde tekstil sanatının yeri ve icrası, dokumadan giyime uzanan oluşumun aşamaları, dünyada ve ülkemizde sektörel kimliğine kavuşmasının tüm evrelerini detaylı bir biçimde sunuyor.

Devamını Oku:

Vogue Türkiye Ekim sayısı

 

Vogue Türkiye Ekim sayısıyla bayrağı maksimalist modanın zirvesine dikiyor. Abartının ve şaşaanın sınırlarında dolaştığımız yeni sezonda, yalnızca giysiler değil aksesuarlar da büyük oynuyor. Hollandalı süpermodel Lara Stone rangarenk Balkan desenleri ile dişi gücünü sergilerken, Haydarpaşa garında sonbaharın silueti yeniden çiziliyor. Maskülen güzelliğin dayanılmaz pratikliği, zamanı yavaşlatan besin takviyeleri, kışın kült parfümleri keşfedilmeyi bekliyor. Sanat dünyasında sessiz devrim: Samimi ve kişisel resimler, büyük ölçekli enstalasyonların yerini aldı. Flanöz: Sokağı yürüyerek keşfeden cesur kadınların geçmişten bugüne macerası. Sahnenin, setlerin ve İnstagram’ın alçakgönüllü süperstarı Selena Gomez, artık daha olgun, daha iddialı. Kids dergisi hediyeli Vogue Türkiye Ekim sayısı çıktı.

http://vogue.com.tr/dergide-bu-ay

f t m