• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Giyim Dünyası

Copyright 2017 - Custom text here

Moda Dünyası

Première Vision İstanbul

Première Vision İstanbul

Kalite, inovasyon ve kreatif enerjinin Première Vision değerleriyle bir araya geldiği yepyeni bir fuar!

 • SEÇKİN VE SEÇİCİ BİR FUAR :
  Sektör profesyonellerinden oluşan bir seçim komitesiyle belirlenen Türk ve Uluslararası katılımcılar.
 • 180 KATILIMCININ YARATICI VE YENİLİKÇİ KOLEKSİYONLARINDAN OLUŞAN BİR ÜRÜN SEÇKİSİ :Ürün yelpazesi:

  –       İplik ve elyaf üreticileri

  –       Kumaş üreticileri (pamuk, ipek, yün…vb)

  –       Aksesuar üreticileri (etiket, düğme, fermuar, paket… vb)

  –       Denim üreticileri

  –       Desen stüdyoları

  Devamını oku...

2016 Victoria's Secret Fashion Show Paris'te yapıldı

Yılın merakla beklenen iç çamaşırı markası Victoria's Secret defilesi 30 kasım 2016 gecesi ilkkez Pariste gerçekleşti.

Dünyanın en popüler moda şovu, ilk kez bu yıl Paris'te yapıldı.  Irina Shayk ve Bella Hadid, ilk kez bu yıl kanat taktı.

Dünyada ilgiyle takip edilen Victoria's Secret Fashion Showdan işte mühteşem kareler..

Victoria's Secret Defilesi, Victoria's Secret iç çamaşırı ve pijama markası sponsorluğunda düzenlenen bir defiledir. Defilede dünyanın önde gelen mankenleri "Victoria's Secret melekleri" olarak adlandırıllır.

Devamını oku...

Ralph&Russo Kolleksiyonları

Zengin renk paletleri ve hassas detaylarıyla Ralph&Russo'nun koleksiyonları karşı konulmaz güzellikte.

 

 

Ralph&Russo'nun ayakkabı kolleksiyonu zengin renk seçeneğiyle, çeşitli topuk kaplamaları bulunmakta özellikle yaprak kaplamaları ustalıkla yerleştirilmiş büyüleyici güzellikte ayakkabılar.

Devamını oku...

Tasarımcı Selim Baklacı

Dünyada büyük bir üne kavuşan “Project Runway” Türkiye birincisi (2007) Selim Baklacı 1986 yılında’da İsviçre’de doğdu. İlk moda eğitimini Rüştü Uzel Anadolu Meslek Lisesi Hazır Giyim Bölümü’nde aldı. 2008yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tekstil programından mezun oldu. 2007 Yılında İlk Koleksiyonu olan “Kibir” ile İstanbul Moda Fuarı kapanış defilesini gerçekleştirdi .2008 yılında Türkiye, Hollanda, İngiltere ortaklığında Rotterdam’da “Briges To Fashion” moda organizasyonu kapsamında Rotterdam Historic Museum da 6 ay süre ile ziyaretçi sergi ve karma defile ile 2009sonbahar kış koleksiyonunu tanıttı.

08.2011 tarihinde” Berlinische Gallery”de “Fast Couture“ isimli koleksiyonunu karma defile sundu.2008-2011 yılları arasında İstanbul Moda akademisi kreatif drapaj eğitmenliği yapan Baklacı . 2010 yılınında Türkiye’nin ilk online tasarımcı butiği shop.selimbaklaci. com’u hayata geçirdi. (2010-2012) 2012 İstanbul Fashion Week kapsamında 2013 İlkbahar yaz koleksiyonunu sergiledi. 2013 yılında Rusya St Petersburg Musical Olympus Foundation için The Catherine Palace da 2013 Yaz koleksiyonu ile kişisel sergisini açtı.2014-2015 Sonbahar Kış kolesiyonunu MBIFW’te Studio sunumu ile yer aldı. Selim Baklacı hem erkek hem kadın giysilerini özgürleştiren, beden ve cinsiyet kodlarını yeniden belirleyen farklı stillerdeki giysileri sporlaştıran bir kimliğe sahip. Renk, kalıp ve malzeme seçimleri ile farklı formüller uygulamak en büyük tutkusu.

Devamını Oku

Carolina Herrera, dünyaca ünlü bir moda kraliçesi

Carolina Herrera, dünyaca ünlü bir moda kraliçesi

Carolina Herrera! Yaşsız ve sonsuz bir güzelliğe sahip olan Carolina Herrera’nın kendi ismiyle kurduğu markası, dünya modasına yeni bir soluk getirerek, kadınların gönül tahtına oturmuştur. Kendine has olağanüstü tarzı pek çok dünya kadının ilgisini çekmiştir. Amerikanın First Leydisi Micheelle Obama tarafından tercih edilmiştir. New York Times onun tarzı için, ‘telaşsız, zarif ve dünyevi’ yorumunu yapmıştır.

Şu anda 74 yaşında olan Carolina Herrara hala ilk günlerdeki güzel ve asil. Moda dünyasında bir ekol olan bu eşsiz isim Venezuella’nın Cracas kentinde doğar. Aristokrat ve zengin bir aileye mensuptur. Alışverişe izni olmaz ve gençliğini doğayla iç içe geçirir. Moda hakkında hiçbir eğitime tabi tutulmayan Herrara’nın doğuştan gelen bir yeteneği vardır. Genç bir kızken etrafında şık bir bayan olarak tanınıyordu. Daha sonra 19 yaşında evlenerek özgürlüğünü ilan etmiş ve moda tasarımcısı olarak çalışmaya başlamıştır. En yakın arkadaşlarından editör Vreekland’ın isteğiyle kendi ismini taşıyan moda evini kurmuştur. Böylelikle adeta jet sosyetenin tasarımcısı haline gelmiştir. Jackie Kennedy bile onun kıyafetlerini giymiştir.

En büyük hayali olan moda şovunu ilk olarak 1981’de moda ekibini kurarak sergiledi. 40’lı ve 50’li yılların etkileri görülen koleksiyonunda, neo-klasik bir tarz benimsedi. Amerikan kadınlarının ve önemli moda ikonlarının dikkati çeken bu tasarımlar dünyada tutku haline geldi. Koleksiyonlar öncelikle farklı butiklerde satıldı. Daha sonra markanın mağazaları açıldı ve prestiji arttı.

Bu koleksiyonlarda en önemli parça klasikleşmiş Carolina Herrera seçeneği olan beyaz gömleklerdir. Tasarımcı hem gece hem de gündüz kıyafetlerinde bu gömleği önemli elbiselere konbinleyerek şık ve asil bir görünüm yaratır. Beyaz gömlekler adeta onunla özdeşmiştir. Bunun yanında moda fotoğrafçıların onun bu tutkusunu sürekli fotoğraflar. Beyaz gömleğe bu kadar yönelmesinin nedeni, Venezuella’da bir öğrenciyken okulda bu gömleği forma olarak giymesidir. ‘Gömleklere kişilik kazandırılmalı’ diyen Herrera, beyaz bir gömlek ve uzun kabarık eteklerle gece kıyafetini tamamlar. Sarı üzerine siyah puantiye, püskül, kordon, drape, feminen tayyör, klasik pantolon ve ceket takımları onun niteleyen diğer özelliklerdir.

Devamını Oku

f t m