• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2021 - Custom text here

Moda Dünyası

Tasarımcı Ece Ege ve Ayşe Ege

Ayşe ve Ece Ege: Modacı kardeşler Bursa doğumlu. Ayşe Ege, Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü'nü bitirdi. Ece Ege ise, ortaokul ve lisede kendi kendine mücevher dizaynı yaparken daha sonra Jemoloji eğitimi almaya karar verdi. Ancak, gitmek istediği okul Amerika'da olduğu için ailesi bu okula gitmesine pek sıcak bakmadı. Liseden sonra Paris'te moda eğitimi aldı. Ece Ege, Paris'te okulu bitirince "moda müessesesi yaratma" hayalini hayata geçirmek için Türkiye'ye dönmedi. Bir arkadaşıyla birlikte yalnızca gömlek tasarımları içeren bir koleksiyon hazırlayarak ilk işine başladı. Bu ilk koleksiyonlarıyla büyük bir başarıya ulaştılar. Bundan sonra, Ayşe Ege de ikiliye katılarak 1994 yılında markaları Dice Kayek’i kurdular, ilk koleksiyonlarını yine aynı yıl Paris’te sundular. Ayşe ve Ece Ege kardeşler, Dice Kayek markasıyla bugün 35 ülkede yer alıyor.

 

"İstanbul; doğu ve batıyı,  gelenek ve moderniteyi birbirine bağlayan bir şehir olmuştur.

Osmanlı döneminden gelen estetik unsurları tekrar gözden geçiriyor ve onları cesur çağdaş formlarla sizlere sunuyor.

Contrast Koleksiyonunundan Örnekler

Devamını oku...

Première Vision İstanbul

Première Vision İstanbul

Kalite, inovasyon ve kreatif enerjinin Première Vision değerleriyle bir araya geldiği yepyeni bir fuar!

 • SEÇKİN VE SEÇİCİ BİR FUAR :
  Sektör profesyonellerinden oluşan bir seçim komitesiyle belirlenen Türk ve Uluslararası katılımcılar.
 • 180 KATILIMCININ YARATICI VE YENİLİKÇİ KOLEKSİYONLARINDAN OLUŞAN BİR ÜRÜN SEÇKİSİ :Ürün yelpazesi:

  –       İplik ve elyaf üreticileri

  –       Kumaş üreticileri (pamuk, ipek, yün…vb)

  –       Aksesuar üreticileri (etiket, düğme, fermuar, paket… vb)

  –       Denim üreticileri

  –       Desen stüdyoları

  Devamını oku...

2016 Victoria's Secret Fashion Show Paris'te yapıldı

Yılın merakla beklenen iç çamaşırı markası Victoria's Secret defilesi 30 kasım 2016 gecesi ilkkez Pariste gerçekleşti.

Dünyanın en popüler moda şovu, ilk kez bu yıl Paris'te yapıldı.  Irina Shayk ve Bella Hadid, ilk kez bu yıl kanat taktı.

Dünyada ilgiyle takip edilen Victoria's Secret Fashion Showdan işte mühteşem kareler..

Victoria's Secret Defilesi, Victoria's Secret iç çamaşırı ve pijama markası sponsorluğunda düzenlenen bir defiledir. Defilede dünyanın önde gelen mankenleri "Victoria's Secret melekleri" olarak adlandırıllır.

Devamını oku...

Ralph&Russo Kolleksiyonları

Zengin renk paletleri ve hassas detaylarıyla Ralph&Russo'nun koleksiyonları karşı konulmaz güzellikte.

 

 

Ralph&Russo'nun ayakkabı kolleksiyonu zengin renk seçeneğiyle, çeşitli topuk kaplamaları bulunmakta özellikle yaprak kaplamaları ustalıkla yerleştirilmiş büyüleyici güzellikte ayakkabılar.

Devamını oku...

Tasarımcı Selim Baklacı

Dünyada büyük bir üne kavuşan “Project Runway” Türkiye birincisi (2007) Selim Baklacı 1986 yılında’da İsviçre’de doğdu. İlk moda eğitimini Rüştü Uzel Anadolu Meslek Lisesi Hazır Giyim Bölümü’nde aldı. 2008yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tekstil programından mezun oldu. 2007 Yılında İlk Koleksiyonu olan “Kibir” ile İstanbul Moda Fuarı kapanış defilesini gerçekleştirdi .2008 yılında Türkiye, Hollanda, İngiltere ortaklığında Rotterdam’da “Briges To Fashion” moda organizasyonu kapsamında Rotterdam Historic Museum da 6 ay süre ile ziyaretçi sergi ve karma defile ile 2009sonbahar kış koleksiyonunu tanıttı.

08.2011 tarihinde” Berlinische Gallery”de “Fast Couture“ isimli koleksiyonunu karma defile sundu.2008-2011 yılları arasında İstanbul Moda akademisi kreatif drapaj eğitmenliği yapan Baklacı . 2010 yılınında Türkiye’nin ilk online tasarımcı butiği shop.selimbaklaci. com’u hayata geçirdi. (2010-2012) 2012 İstanbul Fashion Week kapsamında 2013 İlkbahar yaz koleksiyonunu sergiledi. 2013 yılında Rusya St Petersburg Musical Olympus Foundation için The Catherine Palace da 2013 Yaz koleksiyonu ile kişisel sergisini açtı.2014-2015 Sonbahar Kış kolesiyonunu MBIFW’te Studio sunumu ile yer aldı. Selim Baklacı hem erkek hem kadın giysilerini özgürleştiren, beden ve cinsiyet kodlarını yeniden belirleyen farklı stillerdeki giysileri sporlaştıran bir kimliğe sahip. Renk, kalıp ve malzeme seçimleri ile farklı formüller uygulamak en büyük tutkusu.

Devamını Oku

f t m