• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2020 - Custom text here

Moda Dünyası, Giyim Dünyası, Tekstil, Haberleri

Galatamoda Festivali başladı

Beyoğlu Belediyesi ve Moda Tasarımcıları Derneği’nin birlikte hayata geçirdiği Galatamoda Festivali, Tepebaşı TRT binası önünde 30 Mayıs’a kadar devam edecek. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Dernek Başkanı Bahar Korçan’ın açılışını yaptığı festival renkli görüntülere sahne oldu.
 
Beyoğlu Belediyesi ve Moda Tasarımcıları Derneği’nin birlikte gerçekleştirdiği Galatamoda Festivali’nin altıncısı Tepebaşı TRT binası önünde meraklılarını bekliyor. Katılımın her yıl katlanarak büyüdüğü, tasarım ve moda meraklılarının heyecanla beklediği moda festivali, baharın tadının çıkarılacağı ve yaz öncesi alışveriş yapılabilecek en canlı ve renkli etkinlik olarak dikkat çekiyor. 31 Türk tasarımcının yer aldığı Galatamoda’nın açılışı Tebebaşı TRT Binası önündeki festival alanında gerçekleştirildi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Bahar Korçan’ın katıldığı açılış renkli görüntülere sahne oldu.
 
GALATAMODA ÖDÜLLE TAÇLANDIRILMALI
 
Toplantıda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan “Moda, Beyoğlu kimliğinin bir parçası. Beyoğlu Belediyesi olarak, 6 yıl önce Galata Moda Festivali’yle, yeni bir Beyoğlu modası oluşturmak, Beyoğlu’nu yeniden modanın merkezi yapmak amacıyla yola çıktık. Bu aynı zamanda  Beyoğlu’nda ve İstanbul’da varolan geleneğe yeniden bağlanmaktı. Galata Moda Festivali ile moda en büyük ilhamını aldığı kentin sokaklarına dönüyor, ondan aldığı ilhamı yine onunla paylaşıyor. Ülkemiz güçlü bir tekstil altyapısına ve dünya markası olmuş bir giyim sanayisine sahip. Bu avantajları, tasarımla birleştirmeye, İstanbul’u ve onun sahnesi Beyoğlu’nu modada bir marka haline getirmeye çalışıyoruz. Festivalin Türk moda tasarımındaki yeni yetenekleri sunma misyonu, bu yıl da devam ediyor. Genç tasarımcılarımızın ürünleri, bu festival aracılığıyla görücüye çıkıyor. Böylece, Beyoğlu; tasarımcılarımızla, moda tutkunlarını Galatamoda’da buluşturuyor. Bu yıl da festivalimize katılan bütün tasarımcılarımıza, bu güzelim İstanbul’un masalsı baharında bizimle beraber oldukları için teşekkür ediyorum” dedi. Başkan Demircan sözlerini ise şöyle sürdürdü: “ Galatamoda, gelecekte mutlaka ‘moda ödülleri’nin de verildiği bir festivale dönüşmeli. İçinde kültür sanatta yer almalı. 

Beyoğlu Belediyesi olarak bu festivaldeki hedefimiz Beyoğlu’nda modayı, geçmişte varolan terziliği, tasarımı ortaya çıkarmaktı. Bunu da başardığımıza inanıyorum. Burası modacıların yeri ve öyle de kalmalı. Galata’da bulunan Serdarı Ekrem Sokak artık modanın kalbinin attığı bir yer olarak ortaya çıkacak. Bu sokağı bütün dünyaya tanıtacağız. Ama benim en büyük hayalim bir ‘moda ödülü’ verebilmek. Bu ödülle Galatamoda’yı uluslar arası platformda dev bir fuara dönüştürebilmek. En büyük hedefim, geçmişten geleceğe uzanan ve bugünü kuşatan modanın farklı renklerini Beyoğlu’nda bir araya getirmek.”
 
Moda Tasarımcıları Derneği Bahar Korçan da, Galatamoda Festivali’nin hazır giyim sektörüne katma değerinin altını çizdi. Bandonun çaldığı müzik eşliğinde Başkan Demircan ve festivale katılan tasarımcılar hep birlikte balonları uçurarak festivalin açılışını gerçekleştirdi. 
 
ÜNLÜ İSİMLER BU FESTİVALDE
 
Galatamoda Bahar Korçan, Arzu Kaprol, Özlem Süer, Hatice Gökçe ve İdil Tarzi gibi tasarımcıların yanısıra festivale ilk kez katılacak isimlere de ev sahipliği yapıyor.  Tepebaşı TRT binası önünde kurulan standlarda moda severler, tasarımcıların hem 2010 İlkbahar-Yaz koleksiyonlarını, hem de festivale özel hazırladıkları ulaşılabilir fiyatlı tasarımlarını bulabilecekler. Galatamoda Festivali’ne moda tasarımcıları Bahar Korçan, Arzu Kaprol, Özlem Süer, Hatice Gökçe, İdil Tarzi, Mehtap Elaidi, Nejla Güvenç, Gül Ağış, Cem Lokmanhekim, Bige Ökten, Eynel Çelebi, Özlem İkiışık gibi önemli isimler yer alıyor. Ayrıca festivalde Genç moda tasarımcılarından Gamze Saraçoğlu, Simay Bülbül, Özgür Masur, Deniz Kaprol, Günseli Türkay, Ebru Günay, Zeynep Erdoğan, Müge Ersin, Özlem Kaya, Berna Canok, Rana Canok, Elif Cığızoğlu, Zeynep Balaban, Bihter Aida Pekin, Çiğdem Akın’da katılıyor.
 
f t m