• 1

  "Güzel bir kıyafet, iyi bir tavsiye mektubudur."

 • 2

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • 3

  “Kadın gülümserse tüm kıyafeti gülümser.”

 • 4

  "Her zaman iyi giyimli ol, dinlenirken bile."

 • Description slide 5

Copyright 2020 - Custom text here

Tekstil Firmaları

Altin İplik ve Çorap Sanayi A.Ş.

Dünyanın ilk ve tek entegre kadın çorabı üretim tesisi...

Türkiye'nin lider kadın çorabı ve naylon iplik üreticisi Altın İplik ve Çorap Sanayi'nin tarihi, 1945 yılında kurucusu Jojo Doenyas'ın Sultanhamam'da erkek çorabı üretmesiyle başladı. 1960'lı yıllarda ilk iplik ve çorap fabrikasının temellerini atan Şirket, jartiyerli kadın çorabı üretiminden sonra, 1973'te ilk dikişsiz kadın çorabı olan Parizien'i üretti.

1981'de üretmeye başladığı MÜJDE markası ile bir ilki başaran ve Türkiye'nin en ücra köşesine kadar naylon kadın çorabını ulaştıran Altın İplik, %99 marka bilinirliği ve %65 pazar payı ile Türkiye naylon kadın çorabı pazarındaki liderliğini halen sürdürmektedir.

İleri görüşlülük, çalışkanlık ve azimle kurulan Şirket, iplik ve çorap tesisleri ile chips'ten çoraba üretim gerçekleştirebilen "dünyanın tek entegre kadın çorabı tesisi" ünvanına sahiptir. Çerkezköy'de 60.000 m² kapalı alan üzerinde üretim gerçekleştiren Altın İplik, yaklaşık bin kişiye istihdam sağlamakta ve yılda 9 milyon düzine çorap ile 6.000 ton iplik üretebilmektedir. 5 kıtada 40'tan fazla ülkeye kadın çorabı ve iplik ihraç eden Şirket, ihracatının %55'ini Avrupa ve Kuzey Amerika ülkelerine gerçekleştirmektedir.

Altın İplik ve Çorap Sanayi A.Ş., Türkiye'nin lider naylon iplik üreticilerindendir. Proseslerini tümüyle bilgisayar sistemi ile kontrol eden Şirket, 10 denyeden 100 denyeye kadar normal, micro flament ve multi flament, naylon 6, naylon 6.6, poy ve tekstüre, ekru veya chipsten boyalı iplik, gipe iplik, bükümlü ve çile boyama iplik üretebilmektedir.

Yıllık üretim kapasitesi; ince, mus veya multi-flament naylon iplikte 6.000 tonu bulan Altın İplik, aynı zamanda 10 bin tonluk renkli veya ekru genel amaçlı naylon iplik kapasitesine de sahiptir.

ICS Yarn markasıyla tüm dünyaya ihracat gerçekleştiren Şirket, kendi sektöründe ilk kez, 'Kalite', 'Çevre', 'Sosyal Sorumluluk', 'İşçi Sağlığı ve Güvenliği' standartlarını bünyesinde bir araya getirmiştir.

Bu standartlar ile Altın İplik ve Çorap Sanayi A.Ş., müşterisine; sürekli kaliteli ürünler sunacağını, ekolojik dengeyi koruyacağını, ülke ve insanlarına karşı sorumluluklarını yerine getireceğini ve çalışanının menfaatlerini her zaman gözeteceğini vaad etmektedir.

İLETİŞİM

MERKEZ OFİS
Atatürk Oto Sanayi Sitesi
2. Kısım 9. Sk. Ata Plaza
No: 310/1 Kat: 2 Maslak / İstanbul
T: (0212) 285 25 00
F: (0212) 276 56 56
e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

FABRİKA
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi
Karaağaç Mah. Atatürk Cad. No: 35
Kapaklı 59500 Tekirdağ, Türkiye
T: +90 282 758 10 03
F: +90 282 758 10 31

http://www.altiniplik.com.tr

f t m